اقتصاد مقاومتی
      حمایت از کالای ایرانی
دفتر مقام معظم رهبری
ریاست جمهوری
وزارت راه و شهرسازی
پورتال دولت
پورتال ایران
پورتال استان
میز خدمت
سامد
مرکز ملی خشکسالی و مدیریت بحران

 

اطلاعیه شماره 37 چهارشنبه مورخ 1396/11/04

 

وزش باد شدید و مواج شدن دریا، کاهش محسوس دما طی هفته آینده

بر اساس بررسی و تحلیل آخرین نقشه های هواشناسی بوشهر به اطلاع می رساند از اواخر هفته جاری تا اواخر هفته آینده به سبب نفوذ و عبور متوالی امواج ناپایدار از جو استان و سپس استقرار توده هوای سرد ، ناپایداریهایی جوی به طور قابل توجهی افزایش می یابد که پیامد این ناپایداریها، تغییرات جوی به شرح ذیل اعلام می گردد:  
  1. در برخی ساعات در فاصله زمانی  روز جمعه  تا ظهر روز شنبه آینده در برخی نقاط استان، رگبارهای خفیف و پراکنده باران گاهی همراه با رعد و برق و وزش تندباد های لحظه ای پیش بینی می شود.

 

  1. از ظهر روز شنبه تا پایان هفته آینده به سبب وزش باد شدید شمال غربی، سراسر خلیج فارس به تناوب مواج و طوفانی خواهد بود. بر این اساس توصیه می شود از ترددهای دریایی غیر ضرورری اجتناب گردد. همچنین طی این مدت ایجاد گرد و خاک و کاهش دید نیز پیش بینی    می شود.

 

  1. با استقرار توده هوای سرد از روز شنبه تا اواخر هفته آینده دمای هوا به طور محسوس و قابل ملاحظه ای کاهش می یابد. پیش بینی می شود دمای هوا طی این مدت 5 تا 10 درجه سانتیگراد کاهش یابد. براین اساس نسبت به ایجاد تنش دمایی در محصولات کشاورزی بویژه در مناطق مرتفع استان هشدار داده می شود.    
منبع خبر:

دیدگاه کاربران