اقتصاد مقاومتی
      حمایت از کالای ایرانی
دفتر مقام معظم رهبری
ریاست جمهوری
وزارت راه و شهرسازی
پورتال دولت
پورتال ایران
پورتال استان
میز خدمت
سامد
مرکز ملی خشکسالی و مدیریت بحران

 

اخطاریه 28

 

اخطاریه شماره 28 مورخ شنبه 95/11/23

پیرو اطلاعیه شماره 45 مورخ 20/11/95 و با توجه به ورود یک سامانه بارشی فعال از امروز به استان به اطلاع می رساند که:  
  1. فعالیت این سامانه بارشی از روز یکشنبه در سطح استان آغاز و تا پایان هفته ادامه    می یابد. با توجه به بارش مداوم و سنگین باران گاهی رگبار باران همراه با وزش باد و رعد و برق و ریزش تگرگ در روزهای دوشنبه و سه شنبه ، نسبت به آبگرفتگی معابر عمومی و خطر وقوع سیلاب در سطح استان جداً هشدار داده می شود. توصیه می شود جهت جلوگیری از هر گونه خسارت تمهیدات لازم صورت گیرد.
  2. به دلیل حجم سنگین بارش، همزمان در نقاط  بالا دست استان بوشهر ( مانند فارس و کهکیلویه و بویراحمد) ، نسبت به طغیان رودخانه فصلی استان بویژه رودخانه های شاپور، دالکی، مند، کلل، اهرم و .. هشدار داده  می شود. توصیه می شود طی این مدت از توقف در حاشیه رودخانه ها اکیدا خودداری گردد.
  3. همچنین با توجه بارش سنگین باران،  همزمان در استان های بوشهر و فارس و خطر وقوع سیلاب و ریزش کوه در مسیرهای مواصلاتی این دو استان ، توصیه می شود  از ترددهای غیر ضروری بویژه در روزهای دوشنبه و سه شنبه خودداری گردد.
  4. همراه با افزایش ناپایداری های جوی و به سبب وزش باد شدید ، خلیج فارس از اواخر روز یکشنبه تا روز جمعه به تناوب مواج و متلاطم خواهد بود. بر این اساس نسبت به ترددهای دریایی هشدار داده می شود و توصیه  می شود طی این مدت از ترددهای دریایی بویژه تردد شناورهای سبک و تفریحی اکیداً اجتناب شود.
منبع خبر:

دیدگاه کاربران