اقتصاد مقاومتی
      حمایت از کالای ایرانی
دفتر مقام معظم رهبری
ریاست جمهوری
وزارت راه و شهرسازی
پورتال دولت
پورتال ایران
پورتال استان
میز خدمت
سامد
مرکز ملی خشکسالی و مدیریت بحران

 

اطلاعیه شماره 31 یکشنبه مورخ 96/09/12

 

وزش باد بسیار شدید و کاهش محسوس و شدید دما

بر اساس بررسی و تحلیل آخرین نقشه های هواشناسی به اطلاع می رساند در روزهای پایانی هفته جاری و اوایل هفته آینده به سبب نفوذ و عبور امواج ناپایدار از جو استان و سپس استقرار توده هوای سرد ، ناپایداریهایی جوی به طور قابل توجهی افزایش می یابد که پیامد این ناپایداریها، تغییرات جوی به شرح ذیل اعلام می گردد:  
  1. در برخی ساعات در فاصله زمانی  ظهر روز پنج شنبه  تا ظهر روز جمعه  در برخی نقاط از نیمه شمالی استان بویژه مناطق مرتفع ، رگبارهای پراکنده باران به همراه  وزش باد شدید و رعد و برق و گاهی ریزش تگرگ پیش بینی می شود.
  2. روز پنج شنبه به سبب وزش باد شدید جنوبی ، قسمتهای شمالی خلیج فارس و روزهای جمعه تا یکشنبه هفته آینده به سبب وزش باد بسیار شدید شمال غربی سراسر خلیج فارس مواج و طوفانی خواهد بود. طی این مدت ایجاد گرد و خاک و کاهش دید نیز پیش بینی می شود.
  3. با استقرار توده هوای سرد از پنج شنبه شب و طی روزهای جمعه تا دوشنبه آینده دمای هوا به طور محسوس و قابل ملاحظه ای کاهش می یابد. پیش بینی می شود دمای هوا طی این مدت 6 تا 12 درجه سانتیگراد کاهش یابد. براین اساس نسبت به ایجاد تنش دمایی و پدیده سرمازدگی در محصولات کشاورزی هشدار داده می شود.   

اطلاعات تکمیلی متعاقبا اعلام می گردد.

منبع خبر:

دیدگاه کاربران