اقتصاد مقاومتی
      حمایت از کالای ایرانی
دفتر مقام معظم رهبری
ریاست جمهوری
وزارت راه و شهرسازی
پورتال دولت
پورتال ایران
پورتال استان
میز خدمت
سامد
مرکز ملی خشکسالی و مدیریت بحران

 

اطلاعیه شماره 3

 

اطلاعیه شماره 3

بر اساس بررسی و تحلیل نقشه های هواشناسی به اطلاع می رساند که طی روزهای جمعه تا دوشنبه آینده با عبور امواج کم دامنه و ناپایدار از جو استان، ناپایداریهای جوی در استان افزایش می یابد  

که طی این مدت ضمن افزایش ابر تغییرات جوی قابل ملاحظه به شرح ذیل اعلام         می گردد:

1-    روز جمعه به سبب وزش باد نسبتاً شدید جنوب شرقی، نیمه شمالی خلیج فارس و روزهای شنبه تا دوشنبه آینده به سبب  وزش باد شدید شمال غربی سراسر خلیج فارس به تناوب مواج و متلاطم خواهد بود. روزهای یکشنبه و دوشنبه وزش باد و تلاطم دریا در سواحل مرکزی و جنوبی استان از شدت بیشتری برخوردار است. بنابراین طی این مدت شرایط برای ترددهای دریایی بویژه تردد شناورهای کوچک و تفریحی کاملا نامساعد می باشد.

2-    همجنین طی این مدت ، وزش باد در منطقه و همچنین کشور همجوار ( عراق)، باعث ایجاد گرد و خاک در مناطق مستعد خواهد شد. بر همین اساس غبارآلود بودن هوا و کاهش دید افقی بویژه در روزهای شنبه و یکشنبه دور از انتظار نمی باشد.

3-    در روزهای شنبه تا دوشنبه با نفوذ توده هوای پرفشار به جو استان و وزش باد شدید شمال غربی، دمای هوا به طور محسوسی ( در حدود 4 تا 9 درجه سانتیگراد) کاهش می یابد.         پیش بینی می شود بیشترین افت دما در روز یکشنبه رخ دهد.

در روز شنبه احتمال بارش خفیف و پراکنده باران در برخی نقاط استان پیش بینی می شود.

منبع خبر:

دیدگاه کاربران