اقتصاد مقاومتی
      حمایت از کالای ایرانی
 
پیش بینی 24 ساعته وضعیت جوی و دریایی استان بوشهر
از ساعت 11 امروز (1397/07/30 ) تا ساعت 11 فردا به وقت محلی (1397/08/01 )
همانطور که انتظار میرفت ضمن اینکه ناپایداری های همرفتی و محلی در عصر روز گذشته ادامه یافت، صبح امروز (دوشنبه 30 مهرماه) اولین بارش مؤثر و فراگیر پاییزی در سواحل شمالی استان آغاز گردید که پیش بینی می شود تا اواخر وقت امروز دیگر مناطق استان ( سواحل مرکزی و جنوبی همچنین مناطق غیر ساحلی) تحت پوشش این بارندگی ها قرار گیرند. انتظار می رود از اواخر وقت امروز بتدریج از شدت ناپایداری ها در نتیجه از تراکم ابرها کاسته و از فردا با وزش جریانات غالبا شمالی، دمای هوا به طور نسبی کاهش یابد. با ادامه ناپایداری های جوی همراه با وزش باد قابل ملاحظه و گاهی تندبادهای لحظه ای بر روی دریا و سواحل استان تا اواخر وقت امروز، پیش بینی می شود ارتفاع موج دریا در برخی ساعات افزایش و خلیج فارس مواج و متلاطم گردد. ضمن اینکه از ظهر فردا سواحل جنوبی استان به سبب افزایش باد شمال غربی، تا حدودی مواج و متلاطم شود. بر این اساس:
¬پیش بینی 24 ساعته وضعیت جوی و دریایی استان:
آسمان : نیمه ابری تا تمام ابری در برخی ساعات همراه با رگبار باران، رعد و برق و وزش تندباد لحظه ای ، از اواخر وقت بتدریج کاهش ابر و صبح فردا در برخی نقاط احتمال مه صبحگاهی.
جهت وزش باد: امروز در شمال و مرکز استان غالبا متغیر و در جنوب استان گاهی شمال غربی تا شمال شرقی با سرعت 12 تا 36 کیلومتر در ساعت و در هنگام وزش تندباد بیش از 50 کیلومتر در ساعت ، از فردا در غالب نقاط استان شمال غربی تا شمال شرقی با سرعت 10 تا 36 گاهی تا 42 کیلومتر در ساعت.
ارتفاع موج دریا: 60 تا 120 سانتیمتر و در هنگام وزش تندباد بیش از 150 سانتیمتر.
فردا در بندر بوشهر زمان جزر اول دریا ساعت 01:20 بامداد، مد اول دریا ساعت 07:14، جزر دوم ساعت 13:31 و مد دوم ساعت 20:06 خواهد بود.